Ако един мъж и предприеме нещо без съгласието на съпругата си, ще има ли наказание за него и правилна ли е подобна постъпка без взаимно разбиране?

The Details of the Question
Ако една жена не иска второ дете а мъжът предприеме действия въпреки това, ще бъде ли това правилно пред Аллах, тъй като няма взаимно съгласие между тях, кой е прав във случая. Защото мисля, че мъжът и жената в Исляма са равноправни.
The Answer

Dear Brother / Sister,

Хубаво е решението за сдобиване с дете да е с взаимното съгласие и на двамата съпрузи.

В случаят обаче е необходимо да се спомене, че единия от двамата няма правото да възспира другия.

Понеже и мъжът и жената имат правото да бъдат родители, и единия не може да отнема правото на другия да бъде родител.

Понякога мъжът е настоятелен, а жената е резервирана. Понякога е точно обратното. Нужно е да се желае най-доброто от Аллах.

Сдобиването с дете е голяма благодат, но изисква голяма ангажираност и отговорност. Човек не знае кое е най-дборота за него самия.

Поради тази причина е най-добре да вземем съгласието на съпруга/та си и да пожелаем Аллах да ни въздаде най-доброто за нас.

Въпроси и ислям

Автор:
Въпроси и ислям
Read 19 times
In order to make a comment, please login or register
SIMILAR QUESTIONS