Ако един мъж и предприеме нещо без съгласието на съпругата си, ще има ли наказание за него и правилна ли е подобна постъпка без взаимно разбиране?
Share
The Details of the Question
Ако една жена не иска второ дете а мъжът предприеме действия въпреки това, ще бъде ли това правилно пред Аллах, тъй като няма взаимно съгласие между тях, кой е прав във случая. Защото мисля, че мъжът и жената в Исляма са равноправни. The Answer
Dear Brother / Sister,
Хубаво е решението за сдобиване с дете да е с взаимното съгласие и на двамата съпрузи.
В случаят обаче е необходимо да се спомене, че единия от двамата няма правото да възспира другия.
Понеже и мъжът и жената имат правото да бъдат родители, и единия не може да отнема правото на другия да бъде родител.
Понякога мъжът е настоятелен, а жената е резервирана. Понякога е точно обратното. Нужно е да се желае най-доброто от Аллах.
Сдобиването с дете е голяма благодат, но изисква голяма ангажираност и отговорност. Човек не знае кое е най-дборота за него самия.
Поради тази причина е най-добре да вземем съгласието на съпруга/та си и да пожелаем Аллах да ни въздаде най-доброто за нас.
Въпроси и ислям
Автор:
Въпроси и ислям
Read 19 times
SIMILAR QUESTIONS
